Kup Srbije

Zvezda "petardom" raznela Radnički (FOTO)

1
Izvor: BETAPHOTO / Marko Metlas

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto suu Beogradu pobedili niški Radnički sa ubedljivih 5:0.

Crveno-beli su pitanje pobednika i korak dalje u Kupu na ovom meču rešili u prvom poluvremenu.

Sve je započeo Nikola Knežević u 12. minutu, potom je mrežu Radničkog pogodio Aleksandar Katai u 17. minutu, a dva minuta kasnije u strelce se upisao i Šerif Endiaje. Vladimir Lučić je u 25. minutu povisio na 4:0, a tačku na ovaj meč stavio je Žan Filip Kraso sa penala u 38. minutu.

Mesto u četvrtfinalu obezbedila je i Vojvodina koja je kao gost slavila protiv ekipe Mladost GAT sa 3:0. Strelci za pobednički tim bili su Vladimir Miletić u 40, Dejan Zukić u 43. i Stefan Vukić u 83. minutu.

Među osam najboljih su se ranije plasirali i Čukarički, Voždovac, Vršac, Radnički 1923 i Novi Pazar. Poslednja utakmica osmine finala na programu je u četvrtak kada će se sastati Partizan i Grafičar.

Utakmice četvrtinala Kupa Srbije na programu su 10. aprila 2024. godine.