Super liga

Zvezdino dete srušilo Spartak iz Subotice

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Subotici Spartak sa 4:1 u utakmici 19. kola Super lige Srbije.

Golove u trijumfu crveno-belih postigli su Jovan Mijatović u 26, 56. i četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, kao i Aleksandar Katai u 53. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za domaćina bio Andrej Todroski u 55.

Ekipa Baraka Bahara sedmim uzastopnim trijumfom u prvenstvu Srbije napravila je tako dobru uvertiru pred "večiti" derbi i sada ima 46 bodova, tri više od drugoplasiranog Partizana koji od 18.30 dočekuje Radnički 1923, dok je Spartak deveti s 22.

Crveno-beli tokom celog meča bili su bolji rival od Spartaka, koji je tek povremeno posle kontranapada uspevao da pripreti rivalu.

Zvezda je za razliku od prethodnih mečeva, u kojima je imala apsolutnu dominaciju, protiv Subotičana igrala obazrivije i pravila je manje grešaka u organizaciji napada.

Crveno-beli će naredni meč igrati na gostovanju u sredu protiv Partizana od 18.00, dok će Spartak u četvrtak gostovati Novom Pazaru.