Liga konferencija

Pešić presudio Čuki

cukaricki 30.11.2023.
Izvor: EPA/MTI / Zsolt Czegledi

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su u Leskovcu od ekipe Ferencvaroša 2:1 u meču petog kola grupe F Lige konferencija.

Čukarički je poveo u 10. minutu golom Luke Adžića, a izjednačenje Ferencvarošu doneo je Kristofer Zaharijasen u 84. minutu.

Pobedu gostima koje sa klupe vodi Dejan Stanković je doneo srpski fudbaler Aleksandar Pešić u osmom minutu nadoknade vremena.

Trener domaćeg tima Igor Matić isključen je u samom finišu meča zbog prigovora sudijama.

U drugom meču petog kola grupe F, Fiorentina je na svom terenu pobedila Genk 2:1. Prvo mesto na tabeli drži Fiorentina sa 11 bodova, dok Ferencvaroš drugi sa devet.

Genk je treći sa šest bodova, dok je Čukarički poslednji bez bodova. U poslednjem, šestom kolu grupe F, koje je na programu 14. decembra, sastaće se: Genk - Čukarički i Ferencvaroš - Fiorentina.