Liga konferencija

Čukarički sa nulom završio učešće u Evropi

1
Izvor: BETAPHOTO / IVICA VESELINOV

Fudbaleri Čukaričkog pretrpeli su poraz u utakmici poslednjeg kola grupe F Lige konferencija.

Tim sa Banovog brda je na gostovanju izgubio od ekipe Genka - 0:2 (0:1).

Srpski klub je igrao sa fudbalerom više od 33. minuta ali domaći tim je i pored promašenog penala u 9. minutu, postigao potom dva gola za pobedu, koja mu na kraju nije obezbedila prolazak u nokaut fazu.

Golove za Genk postigli su Brajan Hejnen u 21. minutu i Jožef Paintsil u 57. minutu.

A post shared by FK ČUKARIČKI (@fkcukaricki)

U drugom meču grupe Fiorentina i Ferencvaroš su remizirali 1:1 (0:0) i time obezbedili plasman u nokaut fazu Lige konferencija.

Na kraju grupne faze prvo mesto na tabeli zauzela je Fiorentina sa 12 bodova, Ferencvaroš je drugi sa 10, Genk je na trećem mestu sa devet osvojenih bodova i kao poslednji na tabeli grupe F ostao je Čukarički bez ijednog boda.