NBA liga

Denver pobedio Čikago, a Jokić isključen

1
Izvor: AP / Ashley Landis

Košarkaši Denvera pobedili su u gostima Čikago sa 114:106, u meču američke NBA lige.

Srpski reprezentativac Nikola Jokić je nakon druge tehničke greške minut pre kraja prvog poluvremena zaradio isključenje. Ovo je drugi put ove sezone da je Jokić meč završio pre vremena zbog isključenja.

Za 16 minuta na parketu, Jokić je upisao četiri poena, devet skokova i šest asistencija.

Denver su do pobede predvodili Redži Džekson sa 25 i Majkl Porter sa 17 poena, dok su se kod Čikaga izdvojili Kobi Vajt sa 17 poena i osam asistencija i Nikola Vučević sa 26 poena i 16 skokova.

Denver je zabeležio 16 poebeda i devet poraza, dok je Čikago upisao devet pobeda i 16 poraza.

Dalas je na svom parketu savladao Los Anđeles Lejkerse sa 127:125.

Najbolji kod Dalasa bio je Luka Dončić sa 33 poena, 17 asistencija i šest skokova, a pratili su ga Tim Hardavej sa 32 i nekadašnji igrač Partizana Dante Egzum sa 26 poena.

Najefikasniji kod Lejkersa bili su Entoni Dejvis sa 37 poena, uz 11 skokova, i Lebron Džejms sa 33 poena.

Dalas je na skoru od 15 pobeda i osam poraza, a Lejkersi su zabeležili 14 pobeda i 10 poraza.

U ostalim mečevima, Boston je kao domaćin pobedio Klivlend sa 120:113, Finiks je na svom terenu pobedio Golden Stejt sa 119:116, a na svom terenu je slavio i Los Anđeles Klipersi, pobedivši Sakramento sa 119:99.