R.E.

ĐOKOVIĆ BOG MADRIDA Osvojio 33. masters

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Trniser Novak Đoković treći put u karijeri osvojio je Masters u Madridu. Prvi igrač sveta je u finalu pobedio Stefanosa Cicipasa u dva seta sa 6:3, 6:4.

Srpski igrač je odličnom igrom s lakoćom trijumfovao. Brejk koji je napravio već u drugom gemu mu je dao vetar u krila kako bi prvu deonicu završio u svoju korist. U drugom setu, Đoković je propustio dve brejk prilike u trećem gemu, ali je uspeo da pri izjednačenju 4:4 oduzme servis rivalu i napravi odlučujući korak ka pobedi.

Đoković je dobro servirao, odlično su ga služili svi udarci, a pogodio je čak 28 vinera, naspram 19 mladog Grka. Novak rivalu nije dozvolio niti jednu brejk loptu i tako mu se osvetio za poraz na prošlogodišnjem Mastersu u Torontu.

Đoković je osvojio 33. Masters i u toj kategoriji izjednačio se sa Rafaelom Nadalom.