30.08.2023. 08:43

US Open

Lajović poražen

tenis

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je u Njujorku poražen od kineskog igrača Jibin Vua sa 6:3, 4:6, 6:2, 4:6, 2:6.

Meč između Lajovića i Vua, 52. i 86. igrača sveta, trajao je dva sata i 58 minuta.

Lajović je u prvom setu napravio dva brejka i sa 6:3 rešio taj period igre, da bi kineski igrač zaigrao bolje u drugom setu, u kojem je do brejka stigao u trećem gemu.

Već u drugom gemu trećeg seta Lajović pravi brejk, ali Vu ubrzo uzvraća. Ipak, Lajović je u nastavku još dva puta oduzeo servis rivalu i stigao do vođstva 2:1 u setovima.

Ključni brejk u četvrtom setu Vu pravi u sedmom gemu, dok je odlučujući set Vu započeo sa dva rana brejka, koja je potom sačuvao do kraja.

Vu u sledećem kolu igra protiv 13. nosioca Australijanca Aleksa de Minora.

Plasman u drugo kolo poslednjeg grend slema u sezoni izborio je prvi teniser sveta Španac Karlos Alkaras, kojem je meč pri rezultatu 6:2, 3:2 predao nemački igrač Dominik Kepfer.

Alkaras, koji brani titulu na Ju Es openu, u narednoj fazi se sastaje sa južnoafričkim igračem Lojdom Herisom.