Jedan od najboljih ikada
Filip Filipović odlučio da stavi tačku na veliku karijeru
Proslavljeni srpski vaterpolista Filip Filipović saopštio je da je završio igračku karijeru.
Filipović (39) je ovu odluku doneo nakon što je Los Anđeles Atletik klub, za koji on nastupa, osvojio titulu prvaka Sjedinjenih Američkih Država (SAD), pošto je u finalu, posle boljeg izvođenja peteraca, pobedio Olimpik klub 16:15.
Srpski vaterpolista proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) te utakmice, nakon što je postigao četiri pogotka u regularnom delu meča i realizovao odlučujući peterac u penal seriji.
"Nećete me više videti u bazenu, da. To je to. Odlučio sam. Nisam želeo da najavljujem ništa, jer kad god sam najavljivao nešto bi se desilo. Kao što sam rekao, dobio sam signal i to je to. Poslednji šut, poslednji gol za klub", izjavio je Filipović, a prenela Arena Sport.
Filipović je sa reprezentacijom Srbije osvojio ukupno 35 medalja na velikim takmičenjima. U ova odličja spadaju i zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016. godine i Tokiju 2021. godine, titule prvaka sveta 2009. i 2015. godine, i zlata na Evropskim prvenstvima 2003, 2006, 2012, 2014, 2016. i 2018. godine.
U klupskoj karijeri je, između ostalog, igrao i za Partizan, Radnički iz Kragujevca, Novi Beograd, Olimpijakos, Solnok i Pro Reko, sa kojim je osvojio tri titule prvaka Lige šampiona.
"Verovatno ovaj osećaj koji imam sad, energija. Ne nedostaju mi golovi, titule. Jer sam osvojio sve. Ali ova prijateljstva, to će mi faliti. Sada ću krenuti drugim putem. Biće vaterpolo, ali je drugačije od igranja u bazenu", rekao je Filipović.