1

Fudbaleri Čukaričkog poraženi su od Genka u meču drugog kola grupe F Lige konferencija.

Srpski predstavnik je u Leskovcu izgubio rezultatom 0:2.

Gosti su meč rešili posle samo dvadesetak minuta igre.

Prvo je u 10. minutu Džozef Pentsil asistirao je kapitenu Brajanu Hejnenu za vođstvo od 1:0, a u 21. minutu nakon što je sudija Adam Ladebek iz Švedske posle VAR provere pokazao na belu tačku nakon što je Luka Subotić oborio Hejnena, Pentsil je bio siguran egzekutor.

Čukarički je u drugom poluvremenu odigrao mnogo bolje, nakon što je trener Igor Matić napravio promene, ali to nije bilo dovoljno da se stigne do pogotka.

U drugom meču drugog kola grupe F Fiorentina i Ferencvaroš su odigrali 2:2.

Posle dva odigrana kola Genk i Ferencvaroš imaju po četiri boda, Fiorentina dva, dok je Čukarički bez boda.

U sledećem kolu, 26. oktobra, Čukarički gostuje Fiorentini, dok će Genk dočekati Ferencvaroš.