Mladost slavila 4:0

Debakl Partizana u Humskoj

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Partizana doživeli su težak poraz u 21. kolu Superlige Srbije na domaćem terenu.

Ekipa Mladosti iz Novog Sada slavila je na stadionu Partizana rezultatom 4:0.

Golove za goste su postigli su Romain Gal u 3. minutu, Kristijan Fagundes u 11. minutu, Novica Maksimović u 54. minutu i Nemanja Milić u 58. minutu.

Najbolju priliku na meču Partizan je imao u 68. minutu kada je Kvinsi Menig pogodio stativu.

Crno-beli su doživeli jedan od najtežih poraza u domaćem prvenstvu u novijoj istoriji. Prethodno, debakl u Humskoj Partizan je na svom stadionu u Humskoj pretrpeo u sezoni 1975/1976, kada je Hajduk iz Splita slavio 6:1.

Na drugoj strani hrabri tim Mladosti upisao je najveći trijumf u klupskoj istoriji.

Trener Partizana Gordan Petrić nije krio da se njegov tim žestoko obrukao.

"Jedini koji treba da bude kritikovan sam ja. Moja neka naivnost, dobrota, a možda i neznanje… To nas je koštalo poraza. To znam ja i znaju igrači. Poklonili smo golove protivniku, da li se to događalo nekad to ne znam. Poruka je da smo se obrukali. Ne znam kada je Partizan primio ovako naivne golove", rekao je Gordan Petrić za Arenu sport posle meča.

Partizan sada na drugoj poziciji na tabeli Superlige ima 46 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde, koja je u 21. kolu ubedljivo deklasirala Voždovac na njihovom terenu (6:0).

Mladost je zabeležila četvrtu pobedu i sa 16 bodova se nalazi na pretposlednjem, 15. mestu.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Spartaku, dok će Mladost dočekati TSC.