Partizan u epizodi "Zbogom, Evropo"

1
Izvor: BETAPHOTO / MILOS MISKOV

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lige konferencija.

Crno-beli su posle debakla u Danskoj (0:5) pretrpeli poraz i Beogradu od Nordsjelanda rezultatom 0:1, u revanš utakmici plej-ofa.

Klub iz Humske tako je eliminisan iz evropskih takmičenja ove sezone.

Jedini gol na meču postigao je Ibrahim Osman u 30. minutu.

Nordsjeland je i u revanšu bio bolji rival, a prvu priliku za vođstvo danski klub je imao u 26. minutu, kada je Osman povukao kontru i šutirao pored gola.

Četiri minuta kasnije Osman se upisuje u strelce, nakon što je asistenciju u kaznenom prostoru zabeležio Jepe Tverskov.

Imali su gosti priliku i u 35. minutu, ali je udarac Benjamina Nigrena odbranio golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Crno-beli su tek u finišu prvog dela imali nekoliko prilika preko Svetozara Markovića i Bibarsa Natha, čiji je udarac iz daljine u 45. minutu odbranio golman gostiju Andreas Hansen.

1

U nastavku meča nije bilo većih šansi na obe strane, a domaći tim je od 83. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Nemanja Nikolić, nakon što je rukom u glavu udario fudbalera gostiju Marija Dorželea.

Žreb grupne faze Lige konferencija na programu je u sutra u 14.30.