Sport
09.10.2025. 21:15
Upozorenje
FSS kaznio Crvenu zvezdu i Partizan: Dva meča bez publike
Disciplinska i etička komisija Fudbalskog saveza Srbije (FSS) donela je na današnjoj sednici odluku da će Partizan i Crvena zvezda dve naredne domaće utakmice igrati bez publike, preneo je FSS.
"Zbog prekomerne upotrebe pirotehničkih sredstava, njihovog ubacivanja u teren i ugrožavanja bezbednosti igrača, trenera, sudija i dece koja skupljaju lopte, kao i zbog višeminutnih prekida utakmica, Crvena zvezda i Partizan će dve naredne domaće utakmice igrati bez prisustva publike", navodi se u saopštenju.
Incidenti su se dogodili na meču Crvene zvezde i Radničkog 1923, i Partizana i Vojvodine.
Disciplinski organ FSS ponovo je upozorio da neće biti tolerancije prema ovakvim pojavama, naročito kada je reč o korišćenju pirotehnike kojom se direktno ugrožavaju bezbednost i zdravlje svih učesnika utakmica.
"Dosadašnje novčane kazne očigledno nisu dale očekivane rezultate, pa Disciplinskoj i etičkoj komisiji FSS ne preostaje ništa drugo nego da izriče strože mere, u vidu većeg broja utakmica bez publike", izjavio je predsednik Komisije Ivan Nikolić.
On je dodao da se nada da će se opasna praksa ubacivanja pirotehnike na teren prekinuti i da neće biti potrebe za još drastičnijim merama.
Komentari