Sport
22.05.2025. 17:25
Beta

Četiri države

Poznato gde će se igrati EP za košarkaše 2029. godine

1
Izvor: Shutterstock

Evropsko prvenstvo za košarkaške 2029. godine održaće se u Španiji, Grčkoj, Sloveniji i Estoniji, a završnica tog takmičenja u Madridu, saopštila je Međunarodna košarkaška federacija za Evropu.

Utakmice grupne faze igraće se u Atini, Ljubljani, Talinu i Madridu, a završna faza, od osmine finala zaključno sa finalom, ponovo u glavnom gradu Španije, navodi se na sajtu FIBA Evropa.

"Uzbuđeni smo što ćemo Evropsko prvenstvo 2029. godine dovesti na neke od vodećih evrpskih košarkaških destinacija, svaku sa jakom košarkaškom kulturom i jasnom posvećenošću pružanju izvanrednog događaja. Radujemo se bliskoj saradnji sa zemljama domaćinima, kako bismo osigurali uspešan i nezaboravan turnir za ekipe, navijače i partnere", rekao je predsednik FIBA Evropa Horhe Garbahosa.
 

To će biti peti put da Evropsko prvenstvo za košarkaše organizuju četiri zemlje.

Ove godine Evropsko prvenstvo održava se od 27. avgusta do 14. septembra na Kipru, u Finskoj, Letoniji i Poljskoj.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
light rain
19°C
22.05.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve