Inter slavio u derbiju protiv Milana

1
Izvor: Beta / AP / Antonio Calanni

Fudbaleri Intera stvorili su dobru zalihu protiv Milana u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Inter je slavio 2:0 u duelu odigranom na "San Siru", na kojem je Milan bio domaćin.

Poveli su u osmom minutu golom Edina Džeka, a onda su samo tri minuta kasnijeduplirali prednost preko Henrika Mhitarijana.

1

Imao je priliku Inter i da uveća prednost u 32. minutu kada je glavni sudija Hezus Hil Manzano dosudio penal za njih  posle prekršaja nad Lautarom Martinezom, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništio svoju odluku.

Najbolju šansu Milan je propustio u 63. minutu kada je Sandro Tonali pogodio stativu.

Revanš meč biće odigran za šest dana, a domaćin će biti ekipa Intera.