Euro 2020

Italija je prvak Evrope!

EURO 2020, 11. 7. 2021.
Izvor: EPA POOL / Facundo Arrizabalaga / POOL

Na londonskom Vembliju u finalu Evropskog prvenstva pobedila je reprezentacija Italije rezultatom 3:2 nakon penala.

Englezi nisu ponovili uspeh sa Mundijala 1966. godine kada su slavili na domaćem terenu.

U finalu su se sastalei dve najbolje odbrana na turniru - Englezi su primili samo jedan, a Italija tri gola.

Glavni sudija meča bio je Holanđajnin Bjorn Kujpers, isti onaj koji je ima težak zadatak u vezi sa "problematičnim" penalom u polufinalu između Englseke i Danske koji je rešio meč.

U finalnom meču u nedelju uveče nakon 120 minuta igre bilo je 1:1. Engleska je povela u drugom minutu golom Luka Šoa, a izjednačio je Leonardo Bonuči u 67. minutu.

U penal seriji odlučio je sjajni golman Italijana Ðanluiđi Donaruma, koji je odbranio udarce Džejdona Sanča i Bakdija Saka, dok je Markus Rašford pogodio stativu.

Italiji je ovo druga titula prvaka Evrope, nakon 1968. godine, kada je pobedila tadašnju Jugoslaviju.