"SRCE NA SAVI"
Jedini univerzitetski veslački klub u Srbiji PRED GAŠENJEM
Bez obzira na to što postoji skoro dve decenije, jedini univerzitetski veslački klub u Srbiji će, najverovatnije, biti ugašen. Razlog - nedostatak stabilnih izvora finansiranja i sve veći operativni troškovi.
Zbog toga je ovaj klub pokrenuo donatorsku kampanju "Srce na Savi“ kako bi na taj način pokušali da obezbede sredstva neophodna za nastavak rada i time i omogućili studentima da i dalje veslaju pod zastavom Univerziteta.
Sredstva se mogu moguće donirati putem sajta srcenasavi.rs, a oni koji budu donirali dobiće simbolične poklone – majice i cegeri sa motivima kampanje.
Uplate iz inostranstva mogu se izvršiti putem PayPal sistema.
Veslački klub „Beogradski univerzitet“ (VKBU) osnovan je 2006. godine od strane grupe studenata i profesora kao veslačka sekcija na FON-u, a po uzoru na razvijene evropske univerzitetske veslačke klubove ubrzo prerasta u veslački klub. Danas predstavlja jedini univerzitetski veslački klub u Srbiji, otvoren za sve studente Univerziteta u Beogradu. Klub promoviše volonterizam, aktivizam i zdrav način života, a u prethodne dve decenije, članovi kluba ostvarili su preko 30 nastupa na međunarodnim univerzitetskim veslačkim regatama. Njihov rad i posvećenosti bili su prepoznati i od Svetske veslačke federacije (FISA) kao primer promovisanja temeljnih vrednosti veslanja u akademskom, sportskom i društvenom životu.