Serija A

Juventus bolji od Salernitane: Strelci za pobedu Vlahović i Kostić

1
Izvor: Beta / LaPresse / Marco Alpozzi

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima Salernitanu sa 3:0, u utakmici 21. kola italijanske Serije A.

Strelci za pobednički tim bili su Dušan Vlahović sa penala u 26. i 47. minutu i Filip Kostić u 45. minutu, na asistenciju Vlahovića.

Tim iz Torina je trenutno deseti na tabeli sa 26 bodova, dok je Salernitana na 16. poziciji sa pet bodova manje.

Juventus je bio bolji rival u prvom poluvremenu i to je pretvorio u dva pogotka. Prvi je postigao Vlahović u 26. minutu sa penala, a drugi Kostić u 45. minutu.

Vlahović je šutirao ka golu, nije lepo zahvatio loptu, ali je ona stigla do Kostića koji je bio na pravom mestu i poslao je iza leđa Giljerma Očoe.

Pitanje pobednika rešeno je posle samo dva minuta igre u nastavku, kada je Vlahović iskoristio grešku odbrane Salernitane i još jednom savladao golmana domaćeg tima.

Fudbaleri Juventusa će u narednom kolu Serije A dočekati Fjorentinu, dok će Salernitana gostovati Veroni.