R. E./Beta

EP za kadete

Gol u poslednjem minutu klincima odneo polufinale

Fudbal, fudbalski stadion

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Mađarskoj.

Izabranici selektora Aleksandra Lukovića izgubili su u četvrtfinalu od selekcije Poljske rezultatom 3:2 (1:0).

Protivnički tim ostvario je pobedu i prolaz među četiri najbolje ekipe u Evropi u 89. minutu meča. Filip Rejčik majstorijom iz slobodnog udarca u poslednjem minutu meča odneo je "orlićima" polufinale.

Jakub Kžižanovski je već u četvrtom minutu doneo vođstvo Poljskoj i to je bio jedini pogodak u prvih 45 minuta ovog četvrtfinala.

Posle šest minuta igre u nastavku Veljko Vukojević je izjednačio na 1:1, potom je Daniel Mikolajevski u 62. minutu sa penala pogodio za novu prednost Poljaka, da bi Andrej Subotić u 70. minutu poravnao na 2:2.

Srbija je eliminacijom u četvrtfinalu kontinentalnog šampionata ostala bez plasmana na Svetsko prvenstvo koje je na programu u novembru.