Evroliga

Zvezda pregazila Monako

1
Izvor: BETAPHOTO / MARKO METLAS

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Pioniru Monako ubedljivim rezultatom 92:68 (23:15, 27:21, 21:10, 12:22), u meču 19. kola Evrolige.

Zvezdu je do pobede predvodio Filip Petrušev sa 21 poenom i šest skokova, a pratili su ga Luka Mitrović sa 15, Nemanja Nedović sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

Kod Monaka jedini raspoložen za igru bio je Majk Džejms sa 26 poena i šest skokova.

Crvena zvezda je zabeležila 10 pobeda i devet poraza i zauzima deveto mesto na tabeli. Monako je na četvrtoj poziciji sa 12 pobeda i sedam poraza.

Crvena zvezda je bolje ušla u meč i sa više energije prvenstveno u fazi odbrane. U osmom minutu crveno-beli su stigli do maksimalnih 12 poena prednosti (23:11).

Do kraja prve deonice Monako je vezao četiri poena i na prvu pauzu se otišlo rezultatom 23:15. Jedini raspoložen za igru kod Monaka u prvom periodu bio je Majk Džejms sa devet poena.

Zvezda je bolje otvorila i drugu deonicu, Dobrić, Nedović i Marković su vezali tri trojke za crveno-bele i vratili prednost na 12 poena (32:19).

Do kraja poluvremena Zvezda je nastavila sa odličnom igrom, prvenstveno u fazi napada i na poluvreme je otišla sa 18 poena prednosti (54:36).

Crveno-beli su u prvom delu postigli devet trojki iz 19 pokušaja, dok su za dva poena imali samo jedan promašaj 12/13.

Monako je u trećoj deonici uspeo da smanji razliku Zvezde na 11 poena, ali je Zvezda sa tri vezane trojke i poenima Mitrovića napravila seriju od 11:0 i uspela ne samo da odbije napad Monaka, već i da u poslednju četvrtinu udje sa maksimalnom prednošću 72:50.

U poslednjoj deonici Zvezda je rutinski kontrolisala meč i na trenutke atraktivnom igrom uvećavala svoju prednost do konačnih 92:68.

Zvezda je do ubedljive pobede stigla zahvaljujući odličnom napadačkom igrom. Crveno-beli su postigli 15 trojki iz 32 pokušaja i upisali su 28 asistencija.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Žalgirisu, dok će Monako gostovati Fenerbahčeu.