Kup Radivoja Koraća

Preokret, prekid, pa Mega u finalu

1
Izvor: BETAPHOTO / SASA DJORDJEVIC

Košarkaši Mege plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u Nišu pobedili FMP rezultatom 86:67 (20:24, 10:16, 22:14, 34:13).

Meč u Čairu obeležio je veliki preokret Mege, odnosno to što je FMP uspeo da prokocka 17 poena prednosti, ali i prekid koji je usledio tri i po minuta pre kraja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petar Kovačević sa 20 poena, dok su Aleksa Uskoković i Danko Branković postigli po 13 poena.

Bolji od ostalih u ekipi iz Železnika bio je Aleksa Stepanović sa 15 poena, a Paulius Valinskas je dodao poen manje.

FMP je krajem druge četvrtine vodio sa 17 poena razlike (40:23), a Mega je serijom 7:0 smanjila rezultat do kraja poluvremena.

Mega je do potpunog preokreta došla u poslednjoj deonici, a do prve dvocifrene prednosti došli su sredinom četvrtine, kada je trojku pogodio Kovačević.

Na tri minuta i 35 sekundi pre kraja meč je prekinut zbog pogrdnog skandiranja navijača Partizana. Sudije su tražile da se isprazni deo tribina, napustile su teren i povukle se u svlačionicu, ali je usledio finiš duela nakon pauza od dvadesetak minuta.

Mega je prilikom prekida vodila sa 74:61 i u nastavku je lako sačuvala prednost za plasman u peto finale Kupa.

Jedinu titulu u Kupu Radivoja Koraća Mega je osvojila 2016. godine.

Mega će se u finalu boriti sa pobednikom duela između večitih rivala Partizana i crvene zvezde, koji se igra kasnije.