Usvojeno rešenje
Koje je sportiste Vlada Srbije nagradila i sa koliko novca
Vlada Srbije je na današnjoj sednici usvojila rešenje o dodeli novčanih nagrada sportistima Srbije koji su osvojili medalje na svetskim prvenstvima održanim u Zagrebu, Šangaju, Tokiju i Ulan Batoru.
Na ovim takmičenjima srpski sportisti osvojili su odličja u olimpijskim disciplinama, rvanju, veslanju, atletici i basketu 3x3.
Nagrađeni su iznosima od 30.000 evra u dinarskoj protivvrednosti za zlatnu, 25.000 evra za srebrnu i 20.000 evra za bronzanu medalju.
Novčane nagrade dodeljene su i sportistima koji su osvojili bronzana odličja na evropskim prvenstvima održanim u Pragu (Češka), Podgorici (Crna Gora) i Šatoruu (Francuska), u disciplinama kajak, džudo i streljaštvo. Svaki od nagrađenih dobiće po 10.000 evra u dinarskoj protivvrednosti.
Nagrađeni su i učesnici Svetskog prvenstva u paraolimpijskoj atletici, održanog u Nju Delhiju (Indija), koji su osvojili zlatne, srebrne i bronzane medalje. Za ta odličja predviđene su nagrade od 30.000, 25.000 i 20.000 evra u dinarskoj protivvrednosti.
Ukupno je nagrađeno 17 sportista, a njihovi treneri dobili su novčane nagrade u istim iznosima.