Evroliga

Trojke Kampaca i Nedovića za pobedu Zvezde nad Baskonijom (VIDEO)

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u četvrtak u Beogradu Baskoniju sa 74:63 (21:26, 18:12, 18:11, 17:14), u utakmici 30. kola Evrolige.

Zvezdu je predvodio Nemanja Nedović sa 20 poena, Bendžamin Bentil postigao je 12 poena uz pet skokova, a Ognjen Dobrić 11 poena.

Hasan Martin u pobedi je učestvovao sa 10 poena i osam skokova, a Luka Mitrović sa osam poena, sedam skokova i pet asistencija.

Fakundo Kampaco utakmicu je završio sa tri poena i sedam asistencija.

U drugoj četvrtini povredio se igrač Zvezde Luka Vildosa i nije se vraćao u igru.

U ekipi Baskonije najefikasniji je bio Darijus Tompson sa 15 poena uz šest asistencija i pet skokova, a Rokas Gedrajtis dodao je 10 poena uz pet skokova. Maik Kotsar imao je devet poena, a Vanja Marinković sedam poena.

Baskonija je od početka povela, sa 7:0 i 13:7, a prednost od pet razlike sačuvala do kraja prve deonice.

Španski tim je sa dobrom igrom nastavio i u drugoj četvrtini i stekao 12 poena prednosti, 35:23. Zvezda je posle toga popravila igru i predvođena Bentilom i Kampacovim asistencijama izjednačila na 35:35, a košem Nedovića povela sa 37:35.

Seriju domaćih "trojkom" je prekinuo Markus Hauard i to su bili prvi poeni Baskonije posle sedam minuta. U poslednjim trenucima poluvremena Dobrić poentirao je za vođstvo Zvezde na poluvremenu 39:38.

Zvezda je uvećala prednost u nastavku, koja je iznosila 10 razlike posle "trojke" Bentila 50:40 u petom minutu treće deonice. Beogradska ekipa je čuvala prednost, a Baskonija je uspela da smanji na pet razlike košem Tompsona.

"Trojkama" Kampaca i Nedovića domaći su ponovo otišli na devet razlike, 68:59, prednost su sačuvali i ostvarili 13. pobedu u Evroligi.

Zvezda je sada 14. na tabeli sa 13 pobeda i 17 poraza, a Baskonija je deveta sa 15 pobeda i 15 poraza.

U sledećem kolu Zvezda će dočekati Valensiju, a Baskonija će biti domaćin Albi.