Indija

Srbi odlično startovali na turniru u Puneu

tenis

Srpski teniseri Filip Krajinović i Laslo Đere pobedama su počeli novu tenisku sezonu.

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugo kolo turnira u indijskom Puneu, pošto je bio bolji od domaćeg igrača Sumita Nagala rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:4.

Meč Krajinovića i Nagala, 54. i 503. tenisera sveta, trajao je skoro dva i po sata, a sva tri seta rešena su jednim brejkom.

Krajinović će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Majkla Moa, 113. na ATP listi.

Plasman u drugo kolo ovog turnira je obezbedio i Laslo Đere. On je pobedio Slovaka Aleksa Molčana - 6:2, 6:4.

Đere, trenutno 70. teniser sveta, slavio je protiv 20 pozicija bolje rangiranog Slovaka posle 65 minuta igre.

Srpski teniser je meč počeo brejkom, a bolju igru u prvom setu potvrdio je novim brejkom u sedmom gemu. Za osvajanje drugog seta bio mu je dovoljan jedan brejk koji je napravio u petom gemu.

Đere će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz meča u kojem se sastaju Nemac Maksimilijan Marterer i Šveđanin Elijas Imer.