Sevilji trofej Lige Evrope posle penala

1
Izvor: Beta / AP / Darko Bandic

Fudbaleri Sevilje sedmi put osvojili su Ligu Evrope.

Oni su na "Puškaš areni" u Budimpešti u finalu pobedili Romu, i to nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca - 4:1.

U regularnom delu igre bilo je 1:1.

Španski klub je ostvario je sedmu pobedu u finalima od 2005. godine, čime je postao rekorder Lige Evrope.

Roma je povela golom Paula Dibale u 25. minutu, a Sevilja je izjednačila autogolom Đanluke Mansinija u 55. minutu.

U penal seriji presudili su promašaji Mansinija i Rodžera Ibanjeza, dok su za Sevilju precizni bili Lukas Okampos, Erik Lamela, Ivan Rakitić i Gabrijel Montijel i to nakon ponovoljenog udarca odlukom VAR tehnologije.

Na drugoj strani trener Rome Žoze Murinjo je prvi put poražen u nekom evropskom finalu.

Murinjo je u trenerskoj karijeri osvojio Ligu šampiona sa Portom i Interom, Ligu Evrope sa Portom i Mančester junajtedom, a prošle sezone je sa timom iz Rima trijumfovao u Ligi konferencija. Sada je ostao praznih ruku.

U velikom finalu pred više od 60.000 gledalaca nastupali su i srpski fudbaleri - Nemanja Gudelj za pobednički tim i Nemanja Matić za poraženu ekipu iz Rima. Obojica su u finišu drugog produžetka napustila teren.