Liga šampiona

Benfika i Čelsi idu u četvrtfinale

1
Izvor: Beta / AP / Alastair Grant

Poznati su prvi četvrtfinalisti Lige šampiona. Plasman među osam najboljih izborili su Benfika i Čelsi.

Fudbaleri Benfike su na svom terenu u revanš meču pobedili Klub Briž sa 5:1, a budući da su bili ubedljivi i u prvom meču (2:0), sigurno su izborili plasman u četvrtfinale.

Strelci za Benfiku bili su Rafa Silva u 38, Gonzalo Ramos u drugom minutu nadoknade poluvremena i 57, Žoao Mario u 71. i David Neres u 77. minutu.

Gol za Klub Briž postigao je Bjor Meijer u 87. minutu.

Čelsi je u Londonu pobedio ekipu Borusije iz Dortmunda rezultatom 2:0 u revanš meču osmine finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

"Plavci" su izborili plasman u četvrtfinale Lige šampiona ukupnim rezultatom 2:1, jer je Borusija u prvom meču, koji je odigran u Dortmundu, slavila 1:0.

Pobedu Čelsiju obezbedili su Rahim Sterling golom u 43. minutu i Kai Haverc koji je bio precizan sa penala u 53. minutu.