R.E./AP

MOGU I BEZ DURENTA: Golden Stejt na krilima Karija došao do nove pobede

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Košarkaši Golden Stejta poveli su sa 2:0 u finalu Zapadne konferencije NBA lige, pošto su prošle noći na svom terenu pobedili Portland sa 114:111.

Voriorse je do pobede vodio Stef Kari sa 37 poena, uz po osam skokova i asistencija, Klej Tompson je dodao 24 poena, a Drejmod Grin 16 poena i 10 skokova.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
(AP Photo/Jeff Chiu)

Golden stejt je na početku treće četvrtine imao zaostatak od 17 poena, osam na četiri i po minuta pre kraja meča, ali je uspeo da preokrene rezultat i slavi na kraju.

"Iskustvo koje imamo nam se zaista isplatilo jer smo imali gomilu momaka koji jednostavno nisu želeli da odustanu", rekao je nakon meča Grin.

U redovima Portlanda najbolji je bio Demijan Lilard sa 23 poena, Si Džej Mekolum je ubacio poen manje, dok je Set Kari postigao 16 poena.

Finalna serija Zapada se sada seli u Portland, a naredna utakmica je na programu u noći izmedju subote i nedelje.