Monaku pobeda nad Zvezdom, Džejmsu istorijsko mesto u Evroligi (VIDEO)

1
Izvor: EPA / ANDREJ CUKIC

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su još jedan poraz u Evroligi.

Crveno-beli su doživeli poraz na gostovanju Monaku rezultatom 80:98 (17:25, 21:21, 22:23, 20:29) u 28. kolu Evrolige.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Majk Džejms sa 20 poena i tri asistencije, dok je Eli Okobo dodao 14 poena, četiri skoka i sedam asistencija.

Crvenu zvezdu predvodio je Luka Mitrović sa 18 poena, 10 skokova i dve asistencije, dok je Jago Dos Santos upisao 16 poena i pet asistencija.

Monako sada ima skor 18-10 i treći je na tabeli, dok je Crvena zvezda ostala na 16. mestu sa učinkom od 10 pobeda i 18 poraza.

Trijumf Monaka ostaće zapisan u istoriji Evrolige budući da je Majk Džejms na meču protiv Zvezde postao najbolji strelac u istoriji Evrolige.

On je do svog 4.456 poena stigao tri minuta i 53 sekunde pre kraja prvog poluvremena, kada je pogodio šut sa distance preko Stefana Lazarevića, čime je na prvom mestu večne liste pretekao do sada neprikosnovenog lidera Vasilisa Spanulisa.

Rekord Džejmsa je upečatljiviji ako se ima u vidu da je on do 4.457 poena stigao na 271 odigrane utakmice, dok je Grk u karijeri upisao 358 nastupa u Evroligi.

Džejms, koji ima 33 godine, prvi meč u Evroligi odigrao je 2014. godine, a osim za Monako igrao je i za Baskoniju, Panatinaikos, Milano, CSKA.