NBA liga

Ovako je Vasa stigao do REKORDA karijere (VIDEO)

1
Izvor: BETA/FR171845 AP / Matt Kelley

Košarkaši Orlanda pobedili su Šarlot 101:89 i ostvarili devetu pobedu u poslednjih 11 utakmica u NBA ligi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Paolo Bankero sa 22 poena, dok je Kol Entoni dodao 14.

Kod domaćih, najefikasniji je bio srpski košarkaš Vasilije Micić, koji je ostvario rekord karijere u NBA ligi pošto je postigao 21 poen. On je bio starter u ekipi Šarlota, a na terenu je proveo 29 minuta. Srpski košarkaš zabeležio je i pet skokova, četiri asistencije, dve ukradene i četiri izgubljene lopte.

Aleksej Pokuševski nije igrao za ekipu Šarlota. Košarkaši Majamija pobedili su na svom terenu Detroit rezultatom 118:110. U pobedničkom timu briljirao je Džimi Batler sa 26 poena, dok su Bem Adebajo i Dankan Robinson dodali po 18.

Srpski košarkaš Nikola Jović bio je starter u ekipi Majamija, ali je isključen sredinom treće četvrtine, pošto je zbog prigovora sudijama dobio drugu tehničku grešku.

On je za nešto manje od 22 minuta na terenu postigao osam poena i imao četri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte.

U ostalim noćašnjim utakmicama NBA lige, postignuti su sledeći rezultati: Bruklin - Filadelfija 112:107, Klivlend - Boston 105:104, Njujork - Atlanta 100:116, Toronto - Nju Orleans 98:139, Hjuston - San Antonio 114:101, Dalas - Indijana 120:137 i Denver - Finiks pp 107:117.