Srušen Dalas

Jokić nezaustavljiv - 21. tripl-dabl u sezoni

1
Izvor: EPA / JIM LO SCALZO

Košarkaši Denvera pobedili su na svom terenu ekipu Dalasa 118:109, i tako ostvarili treći trijumf u nizu u NBA ligi.

Denver je ključnu prednost stekao u drugoj četvrtini, koju je rešio u svoju korist rezultatom 35:19.

Početkom poslednje četvrtine domaći tim je u dva navrata vodio sa 21 poenom razlike, a Dalas je do kraja uspeo samo da smanji rezultat.

Rekord sezone u dresu Denvera ostvario je Džef Grin sa 24 poena, Majkl Porter Džunior je dodao 22 poena, uz pet skokova, a 14 poena je upisao Kentavijus Koldvel-Poup, uz po pet uhvaćenih lopti i asistencija.

Vodeću ulogu na terenu opet je imao srpski centar Nikola Jokić. On je zabeležio 21. tripl-dabl u sezoni  - 14 poena, 13 skokova i 10 asistencija.

Jokić je tako došao do još jednog impozantnog učinka.

Naime, pre Ol-star pauze ostvario preko 500 skokova i asistencija u sezoni, a to su pre njega uradili Rasel Vestbruk (tri puta - 2016/17, 2017/18 i 2018/19), kao i Oskar Robertson (1961/62).

Za Dalas zbog povrede leđa nije igrao Kajri Irving, koji je 6. februara prešao iz Bruklina.

Najefikasniji u timu iz Teksasa standardno je bio slovenački igrač Luka Dončić sa 37 poena, uz devet asistencija i po četiri skoka i ukradene lopte, dok je 17 poena upisao Kristijan Vud.

Denver je zabeležio 27. pobedu na svom terenu, uz četiri poraza, pa ekipa iz Kolorada sada ima najbolji učinak kod kuće u celoj NBA ligi.

Nalaze se na prvom mestu Zapadne konferencije sa 41 pobedom i 18 poraza, a Dalas je šesti sa skorom 31-29.

Treću uzastopnu pobedu ostvarila je ekipa Njujork Niksa, koja je na gostovanju bila bolja od Atlante - 122:101.

Džejlen Branson je vodio goste do pobede sa 28 poena, devet skokova i pet asistencija, dabl-dabl učinak je ostvario Džulijus Rendl sa 25 poena i 11 uhvaćenih lopti, dok je Er Džej Baret postigao 17 poena.

Bolji od ostalih u ekipi Atlante bio je Deandre Hanter sa 20 poena, dabl-dabl je zabeležio Tre Jang sa 19 poena i 11 dodavanja, a Ej Džej Grifin je upisao 12 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je za 23 i po minuta na terenu upisao osam poena, po tri skoka i asistencije, kao i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Niksi su na šestom mestu Istočne konferencije sa 33 pobede i 27 poraza, a Atlanta se nalazi na osmom mestu sa skorom 29-30.

Oklahoma je na svom terenu savladala Hjuston 133:96.

Šej Gildžes-Aleksander je za domaći tim postigao 29 poena, uz šest asistencija, dok je Lugenc Dort dodao 15 poena.

Srpski igrač Aleksej Pokuševski nije igrao za Oklahomu zbog povrede.

U ekipi Hjustona istakao se Džabari Smit Džunior sa 15 poena i devet skokova, a poen manje je upisao Džejlen Grin.

Srpski centar Boban Marjanović je za goste igrao sedam minuta i zabeležio po dva poena i skoka.

Oklahoma je na 10. mestu Zapada sa 28 pobeda i 29 poraza, dok je Hjuston posle sedmog poraza zaredom na poslednjem 15. mestu sa učinkom od 13 pobeda i 45 poraza.