Da se zna ko je MVP: Jokić nadvisio Janisa (VIDEO)

1
Izvor: Beta / AP / David Zalubowski

Nikola Jokić prikazao je još jednu fantastičnu partiju i pomogao je Denveru da upiše novu pobedu u NBA ligi.

Srpski centar bio je centralna figura u derbiju Zapadne i Istočne konferencije NBA lige.

Denver je savladao Milvoki rezultatom 129:106, a Nikola Jokić je predvodio Nagetse novim dabl-dabl učinkom - postigao je 31 poen, imao je 11 asistencija, uz šest skokova.

Jokić je zabeležio i lični rekord od 12.000 postignutih ligaških poena u NBA ligi.

Pratili su ga Džamal Marej sa 26 i Majkl Porter Junior sa 19 poena.

Na drugoj strani istakao se Janis Adetokumbo, takođe sa 31 poenom, devet skokova, uz četiri asistencije.

Denver je preokrenuo rezultat u drugom poluvremenu, a završi udarac zadali su Baksima u poslednjoj četvrtini.

Denver je vodeća ekipa Zapadne konferencije sa 50 pobeda i 24 poraza, dok je Milvoki prvi na Istoku sa 53 pobede i 21 porazom.

Trijumf je ostvarila i Atlanta protiv Indijane 143:130 čime je povećala šanse za ulazak u završnicu NBA sezone.

Veliki doprinos pobedi dao je i srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa devet postignutih poena, uz četiri skoka i asistenciju.

Atlanta sada ima skor 37-37, trenutno su na osmom mestu Istoka u zoni plej-ina i imaju četiri pobede manje od Majamija koji drži poslednje mesto koje direktno vodi u plej-of.