Masters u Rimu

Đoković startovao pobedom, Murinjo mu doneo sreću (VIDEO)

1
Izvor: EPA / ANSA / FABIO FRUSTACI

Prvi teniser sveta Novak Đoković dobro je startovao na mastersu u Rimu i plasirao se u treće kolo.

On je u svom prvom meču u drugoj rundi mastersa u Rimu pobedio argentinskog igrača Tomasa Martina Ečeverija rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:5), 6:2.

Srpski igrač je u prvom meču posle tri nedelje pauze pobedio 61. tenisera sveta za sat i 51 minut igre.

Ečeveri je odmah na početku napravio brejk, a Đoković do izjednačenja je stigao u šestom gemu. Imao je srpski teniser dve set lopte na servis rivala u 10. gemu, ali je Ečeveri uspeo da ih spase.

Set je potom otišao u taj-brejk, koji je bolje počeo Ečeveri. Argentinac je vodio sa 5:3, da bi Đoković sa četiri uzastopna poena osvojio prvi set.

Nastavio je Đoković u istom ritmu i već u prvom gemu drugog seta oduzeo servis rivalu, a prednost je povećao brejkom u sedmom gemu.

Đokoviću je sreću na startu turnira u Rimu doneo Žoze Murinjo.

Trener Rome, poznat po nadimku "Specijalni" se pre početka meča srdačno pozdravio sa srpskim teniserom, a potom je sa tribina i posmatrao njegovu pobedu.

Đoković, koji je šestostruki osvajač Rima i branilac titule, u trećem kolu igra protiv bugarskog igrača Grigora Dimitrova koji je eliminisao Stena Vavrinku (6:4, 7:6).