Najjači kad je najteže: Đoković u osmini finala

1
Izvor: Beta / AP / Christophe Ena

Novak Đoković imao je težak test u trećoj rundi Rolan Garosa, ali ga je uspešno savladao i potvrdio da je pre svega, psihički, jedan od najjačih sportista.

Srpski teniser je izborio plasman u osminu finala grend slema u Parizu, pošto je u tri seta nadigrao Španca Alehadra Davidoviča Fokinu - 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), 6:2.

Borba na "Filip Šatrijeu" trajala je tri sata i 36 minuta i bila je vrlo neizvesna, pre svega u prva dva seta.

Španac je imao veliku šansu da povede, jer je servirao kod vođstva 6:5, ali je Đoković uspeo da napravi brejk u ključnom momentu i zatim osvoji set u taj-brejku.

I u drugom setu igralo se na "klackalici". Viđena su čak po tri brejka na obe strane, pa je ponovo odlučivao taj-brejk, iako je opet Španac bio u boljoj poziciji u finišu. Imao je i set loptu na 6:5, ali mu srpski as nije dozvolio da je iskoristi.

Đoković je u taj brejku poveo 4:1, a Davidovič Fokina se nije predavao osvajanjem četiri vezana poena (4:5). Dvostruki osvajača Rolan Garosa je ponovo bio najbolji kad je bilo najpotrebnije, pa je nanizao tri poena i poveo 2:0.

Koliko mu je to značilo najbolje je pokazao krik nakon osvojenog seta.

Između drugog i trećeg seta viđena je neprijatna scena, kad je deo publike zviždao Đokoviću jer je zatražio medicinski tajm-aut.

Srbin je sarkastičnom gestikulacijom rukom pozvao taj deo publike da još jače zviždi i negoduje.

Nakon toga Đoković je zaigrao na svom prepoznatljivom vrhunskom nivou, poveo 3:0, a potom rutinski okončao meč u svoju korist.

Novakov protivnik u osmini finala biće pobednik meča između Poljaka Huberta Hurkača i Peruanca Huana Pabla Variljasa.