Sport
27.08.2025. 15:12
Beta

Osmina finala

Odbojkašice Srbije poražene od Japana na SP

1
Izvor: FIVB / STR

Odbojkašice Srbije poražene su danas u Bankoku od selekcije Japana 1:3 (23:25, 28:30, 25:23, 18:25), u trećem kolu Grupe H Svetskog prvenstva.

 

Najbolja kod Srbije bila je Aleksandra Uzelac sa 20 poena, a pratile su je Maja Aleksić sa 11 i Vanja Bukilić sa 10 poena.

Japan su do pobede predvodile Maju Išikava sa 19, Jukiko Vada sa 15 i Sato Jošino sa 13 poena.

Srbija je završila na drugom mestu u grupi sa dve pobede i jednim porazom, a Japan je prvi sa sve tri pobede.

U osmini finala Srbija će u petak igrati protiv Holandije, dok će se Japan sastati sa Tajlandom.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
32°C
28.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve