Evroliga

LUDA pobeda Partizana nakon MINUS 24 (VIDEO)

KOSARKA: PARTIZAN - MAKABI
Izvor: BETAPHOTO / Nebojsa Parausic

Košarkaši Partizana pobedili su Makabi rezultatom 88:79 u 21. kolu Evrolige, uprkos tome što su u prvom poluvremenu imali minus od čak 24 poena.

Partizan je katastrofalno otvorio utakmicu, Makabi je vodio 16:0, 27:9 i 39:15. Iako je bilo minus 24, navijači Partizana nisu odustajali od podrške i "gurali" su ekipu napred. Na poluvremenu je bilo 52:36 za goste.

Sredinom treće deonice Partizan je prišao na minus pet (51:56), a u 28. minutu je izjednačio na 60:60. Po okončanju treće deonice bilo je 67:67.

Na startu četvrte četvrtine zbog druge nesportske greške van terena je morao Džejms Naneli. Osam minuta pre kraja bilo je 75:69 za Partizan posle dve vezane trojke Alena Smailagića i Ognjena Jaramaza.

Na 5.35 bilo je 80:71, a u poslednji minut ušlo se sa 84:79 za Partizan.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Pi Džej Doužer sa 23 poena, Naneli je dao 20, a Bruno Kaboklo 11. Kod Makabija je najefikasniji bio Vejn Boldvin sa 19 poena, Roman Sorkin je dao 14. U narednom kolu Partizan gostuje Panatinaikosu.

Partizan sad ima skor 11-10, a Makabi 12-9.