24. kolo Evrolige

Partizan zaustavljen u Monaku

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Partizana izgubiliu gostima od Monaka 70:85 (16:14, 22:30, 23:21, 20:9), u utakmici 24. kola Evrolige.

Crno-beli su prvi put poraženi na gostovanju Monaku.

Izabranici Željka Obradovića sada imaju polovičan učinak, 12 pobeda i 12 poraza, dok je Monako na skoru 14-10.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 28 poena, dok je Frenk Kaminski dodao 17. Zek Ledej je meč završio sa osam poena, a po šest postigli Aleksa Avramović i Džejms Naneli.

Monako je do pobede vodio Majk Džejms sa 19 poena, pet skokova i sedam asistencija.

Džejms je prestigao Nanda de Koloa i zauzeo drugo mestu na listi igrača koji su postigli najviše poena u Evroligi i sada je ispred njega samo Vasilis Spanulis.

Partizan je i ovaj meč počeo loše, Monako je na startu poveo sa 6:0 i čuvao je prednost sve do finiša prve deonice. Crno-beli su u finišu tog dela igre sa sedam vezanih poena, od čega pet Pantera, poveli prvi put na utakmici - 14:16 - što je bio i rezultat posle prvih deset minuta igre.

Izabranici Željka Obradovića su dobro počeli drugu deonicu, imali su prednost do polovine četvrtine, ali je onda napad crno-belih stao. Monako je to iskoristio i serijom 8:0 je stigao do maksimalnih plus devet - 42:33. Seriju Monaka je prekinuo Ledej, da bi Panter trojkom uz zvuk sirene primakao crno-bele na 44:38 na poluvremenu.

Crno-beli su i tokom cele treće četvrtine bili u zaostatku, ali nisu dozvolili domaćem timu da se više "odlepi". Dobio je Partizan taj deo igre sa 23:21, pa je na poslednji odmor otišao sa minus četiri - 65:61.

Četiri brza poena Lojda na startu poslednje četvrtine, a potom i trojka Džejmsa iz velike daljine, doneli su Monaku prvu dvocifrenu prednost na utakmici - 72:61. Trojka Uatare i poeni Okoba iz kontranapada odveli su domaći tim na plus 13 (79:66) na tri i po minuta pre kraja i praktično najavili pobedu domaćeg tima.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu, u petak, gostovati Virtusu u Bolonji, dok će Monako dočekati Fenerbahče.