Partizan - Split: Pobednik bio brzo rešen

GREECE BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE
Izvor: ANA-MPA / SOTIRIS BARBAROUSIS

U 15. kolu ABA lige košarkaši Partizana su u Beogradu deklasirali Split 109:49.

Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle druge četvrtine koju su crno-beli dobili sa 34:5, a na poluvreme su otišli sa vođstvom 51:17.

U timu Željka Obradovića svi su se upisali u strelce, a najefikasniji je bio Gregor Glas sa 19 poena. Dušan Miletić je dodao 18, Kevin Panter je postigao 14, Dalas je Mur je upisao 12, a po 10 su postigli Zek Ledej, Balša Koprivica i Jam Madar.

Partizan posle 15. kola u ABA ligi ima skor od 12 pobeda, dva poraza i utakmicu manje.

"Čestitke svima iz Splita što su uopšte došli da igraju ovu utakmicu, uzimajući u obzir situaciju u kojoj se nalaze", rekao je trener Partizana Željko Obradović posle pobede.

''Došli su sa rosterom od osam igrača, od kojih je jedan junior, jedan igrač im se povredio tokom meča, tako da je sve to činilo utakmicu neravnopravnom", rekao je trener Obradović.

On je dodao da je zadovoljan pristupom svojih igrača, koji su, kako je naveo, odigrali veoma ozbiljno.

"Poštovali smo sami sebe, protivnika i naše navijače. Zahvalio bih se i mom klubu koji je prepoznao šta je Vinko Bajrović Capo, legendarni košarkaški radnik iz Splita uradio za košarku na ovim prostorima", zaključio je trener Partizana.