Legendarni brazilski fudbaler Pele, koji je preminuo u 83. godini, od fudbala se oprostio na meču protiv Jugoslavije na čuvenoj Marakani 18. jula 1971. godine.

Pele je insistirao da poslednji duel u karijeri odigra baš protiv selekcije Jugoslavije, jer je taj tim tada nazivan "Evropski Brazilci".

Umro Pele

Oproštajni duel u dresu Brazila jednog od najvećih fudbalera svih vremena odigran je na čuvenoj Marakani pred 140.000 ljudi.

Taj meč završen je rezultatom 2:2.

Za tim Jugoslavije nastupali su Radomir Vukčević, Mladen Ramljak (od 46. Zoran Antonijević), Dragoslav Stepanović, Miroslav Pavlović, Blagoje Paunović, Dragan Holcer, Ilija Petković (od 46. Nenad Bjeković), Brane Oblak, Zoran Filipović (od 46. Jure Jerković), Jovan Aćimović i Dragan Džajić, prenose "Novosti".

Povela je Jugoslavija golom Dragana Džajića u 35. minutu, domaćin je preokrenuo na 2:1 golovima Rivelinja i Žersona, a konačni rezultat 2:2 postavio je Jurica Jerković u 70. minutu.

Čitav Brazil je plakao tog 18. jula pogotovo kada je 10 minuta pre kraja susreta Pele podigao obe ruke i istrčao počasni krug oko terena uz gromoglasni aplauz i ovacije sa tribina.

Sada plače ceo sportski svet, pošto nas je napustio kralj fudbala.