1
Izvor: Beta / LaPresse / Tano Pecoraro

Fudbaleri Juventusa izvukli su remi protiv Sevilje, a Roma je pobedila Bajer Leverkuzen u prvim mečevima polufinala Lige Evrope.

Juve je u Torinu odigrao nerešeno sa Seviljom 1:1.

Sevilja je povela golom Jusefa En Nesirija u 26. minutu, a  Juventus je do izjednačenja stigao pogotkom Federika Gatija u 97. minutu.

Za Juventus je prvo poluvreme odigrao Filip Kostić, dok je Dušan Vlahović igrao do 62. minuta. Srpski igrač Nemanja Gudelj za Sevilju je odigrao ceo meč.

1
Izvor: Beta / AP / Gregorio Borgia

U drugom polufinalnom duelu Roma je na svom terenu pobedila Bajer Leverkuzen rezultatom 1:0.

Pobednički gol za rimski tim postigao je Edoardo Bove u 63. minutu, nakon što je u kaznenom prostoru došao do odbijene lopte posle udarca Temija Ejbrahama.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Romu.

Revanši se igraju narednog četvrtka u Sevilji i Leverkuzenu.