R.E.

PONOVO UBEDLJIV: Đere prošao u treće kolo i zakazao duel sa Nišikorijem

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

I druga prepreka u Parizu ubedljivo je savladana. Laslo Đere je posle dva sata i 16 minuta pobedio Astralijanca Alekseja Poirina, ukupnim rezulataom 3:0 i time obezbedio prolaz u treće kolo Rolan Garosa.

Đere je je protiv 109. tenisera dominirao većim delom meča. Odlično je servirao, nije preterano grešio, pa je protivnik teško dolazio do brejk prilika, dok je on svoje koristio pa mu je tako bila dovoljna jedna za osvajanje prvog seta.

Prvi i treći set dobijeni su bez većih problema (6:4, 6:4), dok najveći izazov bio dobiti drugi set koji je završen rezultatom 7:6 u korist srpskog tenisera.

Ovom pobedom Đere je ostvario najbolji plasman u karijeri kada su u pitanju Grend slemovi.

Protivnik u borbi za osminu finala biće mu Nišikori, koji je sa 3:1 pobedio Francuza Žo-Vilfreda Congu.