Odata pošta Milojeviću

Baskonija preokrenula i pobedila Zvezdu (VIDEO)

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su poraz pred domaćom publikom u 22. kolu Evrolige.

Crveno-beli su poraženi od ekipe Baskonije rezultatom 90:91 (30:20, 22:23, 10:26, 28:22).

Iako je bila oslabljena izostankom Nemanje Nedovića, Nikole Topića i Miloša Teodosića, Zvezda je bolje počela meč i stekla prednost koju je čuvala do poluvremena. Imali su izabranici Janisa Sferopulosa i "plus 12" u prvom poluvremenu, ali su gosti predvođeni izuzetno raspoloženim Markusom Hauardom u nastavku stigli do preokreta.

Preuzeli su vođstvo, a Zvezda je jurila priključak do samog kraja. Imali su domaći veliku šansu u samom finišu, kada su na 14 sekundi pre kraja prišli na "minus jedan" (87:88), ali nisu uspeli da stignu do pobede.

Kodi Miler Mekintajer je promašio drugo bacanje, ali su igrači Baskonije bili bolji u skoku, usledio je faul, a pitanje pobednika rešio je Vanja Marinković osam sekundi pre kraja sa dva uspešna slobodna bacanja.

1

Jago dos Santos je predvodio Zvezdu sa 26 poena, Gedraitis je ubacio 13, debitant Džavonte Smart 11, a Adam Hanga 10 poena.

Kod Baskonije najefikasniji je bio Hauard sa 32 poena, Marinković je upisao 18, a Čima Moneke 13 poena.

Crvena zvezda sad ima skor 9-13, a Baskonija 12-10.

Uoči duela u Beogradu košarkaši Crvene zvezde i Baskonije, kao i gledaoci u dvorani odali su minutom ćutanja poslednju poštu srpskom treneru Dejanu Milojeviću, koji je preminuo u Juti od posledica srčanog udara.