R. E.

POVLAČI SE JOŠ JEDAN VELIKAN: Berdih rešio da završi karijeru

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Nakon osvojenih 13 ATP turnira, dve titule u dublu i dva Dejvis kupa, Tomaš Berdih je odlučio da kaže zbogom profesionalnom tenisu.

Njegov oproštaj biće za vikend na ceromoniji u Londonu, što je za medije potvrdio i njegov otac.

"Mislim da će u subotu reći da je kraj", rekao je Martin Berdih za češki Blesk.

Berdih je bio jedan od onih igrača koji su godinama bili konstantni u top 10 ili top 20 tenisera na svetu. Krasila ga je igra sa osnovne linije uz jak servis. Najveći trofej koji je osvojio bio je onaj na Mastersu u Parizu, dok od zapaženijih rezultata treba istaći finale Vimbldona iz 2010. godine. Najbolji plasman ostvario je kada je bio četvrti na svetu.

Povezane vesti - EMOTIVNI KRAJ Tipsarević: Pokušavate da me rasplačate, i uspeva vam

Mogao je Berdih verovatno da osvoji i više trofeja, možda i neki Grend Slem, ali nije imao sreće jer je igrao u eri Rodžera Federera, Novaka Đokovića i Rafaela Nadala.

Poslednjih godina imao je mnogo problema sa povredama, posebno sa kukom.