17.02.2024. 19:18

Fudbal

Premijer liga: Rezultati utakmica 25. kola

Premijer liga

Fudbaleri Arsenala pobedili su u subotu na gostujućem terenu Barnli 5:0, u utakmici 25. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u četvrtom minutu golom Martina Odegarda, a zatim je dvostruki strelac bio Bukajo Saka, u 41. minutu iz jedanaesterca i u 47. minutu. Strelac je bio i Kaj Haverc u 78. minutu.

Posle 17. pobede u ligi Arsenal je drugi na tabeli sa 55 bodova, dva manje od vodećeg Liverpula. Ekipa Mikela Artete ima tri boda više ali i dve utakmice više od trećeplasiranog Mančester sitija.

Barnli je pretrpeo 18. poraz i pretposlednji je na tabeli sa 13 bodova.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su na gostovanju Fulam 2:1.

Dvostruki strelac u ekipi Aston Vile bio je Oli Votkins, koji je golove postigao u 23. i 56. minutu. Pogodak koji je postigao u 40. minutu poništen je zbog ofsajda.

Jedini gol za Fulam postigao je Rodrigo Munis u 64. minutu. Gol njegovog saigrača Tima Rima poništen je u 22. minutu zbog ofsajda.

Ekipa iz Birmingema je četvrta na tabeli sa 49 bodova, a Fulam posle 12. poraza zauzima 12. mesto sa 29 bodova.

Fudbaleri Vulverhemptona pobedili su u Londonu domaći Totenhem 2:1.

Vulverhempton je poveo u 42. minutu golom koji je postigao Žoao Gomes, a izjednačio je Dejan Kuluševski u 46. Pobedu Vulverhemptonu doneo je Gomes, svojim drugim golom na utakmici u 63. minutu.

Vulverhempton ima 10 pobeda i 35 bodova na 10. mestu na tabeli. Totenhem je posle šestog poraza peti sa 47 bodova, dva manje od Aston Vile.

U ostalim utakmicama Notingem Forest je na svom terenu pobedio Vest Hem 2:0, a Njukasl i Bornmut odigrali su nerešeno 2:2.

Takođe, Liverpul je pobedio Brentford 4:1, a kasnije igraju Mančester siti - Čelsi.