Rozi Mitermajer
Izvor: EPA / SIGI TISCHLER

Dvostruka olimpijska šampionka čuvena nemačka skijašica Rozi Mitermajer umrla je u 72. godini, saopštila je danas njena porodica.

Mitermajer je umrla u sredu, posle ozbiljne bolesti, prenela je nemačka agencija DPA saopštenje porodice.

Mitermajer je osvojila zlatne medalje u spustu i slalomu na Zimskim olimpijskim igrama 1976. godine i to su bile jedine dve zlatne medalje za Zapadnu Nemačku na tom takmičenju u Insbruku.

Ona je mogla da postane prva skijašica osvajačica tri zlatne medalje u alpskom skijanju na jednim Igrama, ali je u veleslalomu osvojila srebro, sa 0,12 sekundi zaostatka za Kanadjankom Keti Krejner.

U Nemačkoj je nosila nadimak "Zlatna Rozi", a 1976. godine trijumfovala je u Svetskom kupu. Na kraju te sezone je u 25. godini završila karijeru.

Ona je bila član trofejne skijaške porodice, pošto su njene sestre Hajdi i Evi, njen suprug Kristijan Nojrojter i sin Feliks Nojrojter bili olimpijci i pobednici trka u Svetskom kupu.