06.03.2022. 10:43

Špansko prvenstvo

Real Madrid pobedio Sosijedad

Fudbal

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 4:1, u utakmici 27. kola španskog prvenstva.

Sosijedad je poveo u 10. minutu golom Mikela Ojarsabala iz jedanaesterca, a izjednačio je Eduardo Kamavinga u 40. minutu na asistenciju Luke Modrića. Hrvatski fudbaler je tri minuta kasnije doneo vođstvo Realu na dodavanje Karima Benzeme.

Benzema je u 69. minutu postigao gol, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda. On je ipak bio strelac u 76. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Marko Asensio pogotkom u 79. minutu.

Real je prvi na tabeli sa 63 boda, osam više od drugoplasirane Sevilje. Sosijedad ima 44 boda na šestom mestu na tabeli.

Takođe, Osasuna je na svom terenu pobedila Viljareal sa 1:0, Espanjol je kao domaćin pobedio Hetafe sa 2:0, a Valensija je na svom terenu bila bolja od Granade sa 3:1.