RUKOMET: Španija evropski prvak prvi put u istoriji

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Španija je postala prvi put u svojoj istoriji prvak Evrope.

U finalnom meču protiv Švedske, oni su slavili rezultatom 29:23 (12:14). Španije je do sada četiri puta igrala meč za titulu, a jučerašnji trijumf je prvi u istoriji ove zemlje.

Igra "Furije" u drugom poluvremenu je bila spektakularna, verovatno najbolja na celom turniru. Kada se tako odigra, uspeh jednostavno ne može da izmakne. Nekadašnji golman našeg tima, Arpad Šterbik je bio maestralan. Dominacija Španije se vidi u seriji od 12:3, tokom drugog poluvremena. Španiji je ovo bilo peto finale, a prvo zlato.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
Zagreb, 28.1.2018 - Dodela medalja na Evropskom prvenstvu za rukometase. Spanija je evropski prvak posto je u finalu savladala Svedsku u zagrebackoj Areni. Svedjani su osvojili srebro, a Francuzi su treci posle pobede protiv Danske. (BETAPHOTO/HINA/Damir Sencar/EV)

Na drugoj strani, Švedska je takođe igrala svoje peto finale, a doživela prvi poraz. Šveđani ipak mogu da budu zadovoljni, pošto su prvi put posle šesnaest godina osovjili medalju na evropskom prvenstvu.