Poraz rukometaša na SP

Srbija nije izdržala protiv Norveške

1
Izvor: Beta / AP / Piotr Hawalej

Rukometaši Srbije izgubili su meč od Norveške na Svetskom prvenstvu rezultatom 28:31 (17:14) i gotovo sve šanse da se domognu četvrtfinala.

Srbija je dobro odigrala gotovo 50 minuta susreta prvog kola grupe III druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu u Katovicama, ali su Norvežani, vicešampioni sveta iz 2017. i 2019. godine pokazali klasu u finišu, kada je bilo najpotrebnije i stigli do preokreta i trijumfa.

Ekipu Tonija Đerone sada samo čudo može odvesti među osam najboljih na Svetskom šampionatu, gde će se plasirati po dve najbolje ekipe iz grupe.

Na tabeli vode Nemci i Norvežani sa po šest bodova, Holanđani imaju četiri, Srbi dva, dok su Katar i Argentina bez bodova.

To znači da bi naša selekcija u nastavku takmičenja morala da pobedi Argentinu i Holandiju i da se nadaju da će neka od te dve reprezentacije imati dva poraza, pa bi se onda gledala gol-razlika... Premalo nade za opstanak na šampionatu.

1

Srbija je odlično odigrala prvo poluvreme i dobila rezultatom 17:14, a potom je u 35. minutu meča imala i pet golova prednosti (19:14), ponajviše zahvaljujući sjajnim odbranama golmana Milosavljeva. Ipak, Norvežani su nakon toga dodali gas i posle samo četiri minuta prišli na gol zaostatka (19:20), a već u 44. minutu i do prednosti (23:22), koju su do kraja meča samo uvećali.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Miloš Orbović, Bogdan Radivojević i Petar Đorđić sa po pet golova.

U redovima Norveške najbolji su bili Sander Sagosen i Sebastijan Barthold, koji su postigli takođe po pet pogodaka.

Naredni meč Srbija igra u subotu od 15.30 časova protiv Argentine.