Tanjug

RUTINSKI SA FEDEREROM: Đoković je u finalu Australijan opena

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Srpski teniser Novak Ðoković plasirao se u finale Australijan opena u Melburnu, pošto je danas u polufinalu pobedio Švajčarca Rodžera Federera 7:6 (7-1), 6:4, 6:3.

U 50. susretu dva tenisera, Ðoković je za dva sata i 19 minuta igre uspeo da izbori finale u kom će braniti titulu osvojenu prošle godine i gde će pokušati da osvoji osmi trofej na Australijan openu.

Federer je odlično počceo prvi set, napravio je brejk i poveo sa 2:0, ali je Ðoković brzo uzvratio istom merom.

Oduzeo je servis rivalu, ali je u svom servis gemu propustio dve gem lopte, pa je njegove greške Švjacarac iskoristio i poveo sa 4:1.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Imao je Švajcarac priliku za novi brejk, ali je Ðoković sačuvao servis i držao priključak u meču.

Sve do 5:2 Švajčarac je imamo kontrolu seta u svojim rukama, a onda je drugi teniser sveta zaigrao bolje, popravio servis i osvojio naredna tri gema koja su mu donela izjednačenje.

Prvi set rešen je u taj-brejku, koji je srpski teniser rutinski dobio sa 7-1.

Na krilima dobre igre iz prvog seta Ðoković je igrao i u drugom.

Ekspres.net
EPA-EFE/MICHAEL DODGE AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Šansu za brejk u šestom gemu nije iskoristio, ali je zato u 10. napao na servis gemu protivnika, uzeo brejk što mu jej bio dovoljno da povede sa 2:0 u setovima.

Nastavak meča doneo je izjednačenu borbu, a Ðokoviću i u ovom setu bio dovoljan jedan brejk da obezbedi maksimalnu pobedu i novo finale u Melburnu.

Drugom teniseru sveta i sedostrukom šampionu Australijan opena rival u nedeljnom finalu biće bolji iz duela u kom se sastaju Dominik Tim i Aleksander Zverev.