Evroliga

San o top 8 i dalje traje: Važna pobeda Partizana

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Košarkaši Partizana pobedili su u gostima Žalgiris sa 88:74 (26:15, 21:15, 14:24, 27:20), u meču 23. kola Evrolige.

Partizan je sa skorom od 12 pobeda i 11 poraza na sedmom mestu na tabeli. Žalgiris je sa istim skorom zbog lošije koš razlike trenutno na 10. poziciji.

Partizan su do treće vezane pobede u Evroligi predvodili Joanis Papapetru sa 17 i Matijas Lesor i Kevin Panter sa po 14 poena. Zek Ledej je zabeležio 11 poena i 10 skokova, Dante Eksum je upisao 11 poena, a Džejms Naneli poen manje.

Kod Žalgirisa bolji od ostalih bio je Ignas Brazdeikis sa 17 poena.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Bajernu, dok će Žalgiris dočekati Baskoniju.

Partizan je mnogo bolje ušao u meč. Sredinom prve deonice crno-beli su serijom 9:0 stigli do dvocifrene prednosti (20:9).

Zahvaljuću dobroj igri u odbrani, Partizan je uspevao da zadrži prednost i pored nešto lošije deonice u napadu. Sredinom prve četvrtine, posle trojki Smailagića i Avramovića Partizan je stigao do 18 poena prednosti (37:19).

Na dva minuta do kraja poluvremena crno-beli su povećali prednost na 22 poena razlike, ali posle pet vezanih poena Žalgirisa trener Partizana Željko Obradović je zatražio tajm-aut.

Posle tajm-auta Partizan je uspeo da zaustavi nalet Litvanaca i na poluvreme ode sa 17 poena prednosti (47:30).

Partizan je sa slabijom enrgijom ušao u nastavak meč, prvenstveno u fazi odbrane. Žalgiris je period loše igre crno-belih iskristio i dobrom igrom u napadu, tri minuta do kraja prve deonice uspeo da smanji razliku na osam poena (50:58).

1

Žalgiris je treću deonicu dobio sa 24:14 i uspeo da se vrati u meč. Partizan je potpuno stao u napadu, sa dosta grešaka, promašenih šuteva dozvolio Žalgirisu da udje u ritam i uz podršku publike sa više samopozdanja odigra taj period.

Crno-beli su u poslesdnju deonicu ušli sa šest vezanih poena. Partizan je uspeo su da zaustavi nalet Žalgirisa i serijom 11:2 se odlepi na 16 poena prednosti (72:56).

Tri minuta pre kraja meča Partizan je stigao do 20 poene prednosti, prelomio meč i stigao do treće vezane pobede u Evroligi.