Siti i Real otišli u četvrtfinale

1
Izvor: Beta / AP / Manu Fernandez

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Realu je posle pobede 1:0 u Nemačkoj bio dovoljan remi 1:1 kod kuće da se domogne plasmana među osam najboljih ekipa u elitnom takmičenju, dok je Mančester Siti nakon trijumfa od 3:1 u Danskoj i u revanšu istim rezultatom savladao Kopenhagen.

Lajpcig je bio bolji rival u prvom poluvremenu ali nije uspeo da postigne gol iz nekoliko povoljnih šansi.

U 65. minutu Vinisijus Žunior je posle kontranapada i dodavanja Džuda Belingema doneo prednost Realu, ali je samo tri minuta kasnije Vili Orban izjednačio posle asistencije Davida Rauma.

Do kraja meča Lajpcig je napadao, ali nije uspeo da stigne do gola koji bi meč uveo u produžetak.

1
Izvor: Beta / AP / Dave Thompson

Branilac titule prvaka Evrope Mančester Siti je ponovo bez većih problema savladao Kopenhagen.

Hulijan Alvarez je u 5. minutu asistirao Manuelu Akanđiju za 1:0, da bi u 9. i sam postigao gol za 2:0. U 29. minutu gosti su postigli počasni gol, strelac je bio Mohamed Eljunusi, dok je u 48. minutu Erling Haland postavio konačnih 3:1 posle dodavanja Rodrija.

Drugo poluvreme obeležila je povreda veziste "građana", Mateus Nunjes je polomio prst na ruci.

Pre Mančester Sitija i Reala, plasman u četvrtfinale obezbedili su Bajern i Pari sen Žermen.

Poslednja četiri učesnika četvrtfinala biće poznata sledeće nedelje, posle revanš utakmica Atletiko - Inter (prvi meč 0:1), Barselona - Napoli (1:1), Arsenal - Porto (0:1) i Borusija Dortmund - PSV (1:1).

Žreb za četvrtfinale, polufinale i finale biće održan u petak 15. marta u podne u švajcarskom gradu Nionu.