Polufinale KLS
Spartak nokautirao Zvezdu, Srbija dobija novog prvaka
Košarkaši Spartaka napravili su veliki podvig nakon što su pobedili Crvenu zvezdu i u drugom meču polufinala KLS.
Spartak je slavio u Subotici protiv branioca trofeja rezultatom 93:77 (24:12, 22:23, 26:22, 21:20) i sa 2:0 u seriji izborio plasman u finale.
Prethodno su bili bolji i u prvoj utakmici u Beogradu - 93:81.
Najefikasniji u ekipi Spartaka u dvorani "Dudova šuma" bio je Luka Cerovina sa 24 poena (5/8 šut za tri poena), uz šest skokova. Dušan Miletić je dodao 21 poen i 10 skokova, Stefan Momirov je upisao 20 poena (4/8 šut za tri poena) i 11 skokova, dok je Nemanja Gordić zabeležio 18 poena i 11 asistencija. Vojin Medarević je utakmicu završio sa osam poena, sedam skokova i pet asistencija.
U ekipi Crvene zvezde istakao se Ognjen Dobrić sa 17 poena, Filip Petrušev je dodao 15 poena i devet skokova, dok je Nemanja Nedović postigao 12 poena.
Crvena zvezda je ovim porazom ostala bez šanse da nastavi svoj niz od devet uzastopno osvojenih titula prvaka Srbije, ali i prekinula niz od 12 vezanih sezona u kojima je igrala u finalu Superlige Srbije.
Spartak će u finalu igrati protiv pobednika serije Partizan - FMP, u kojoj crno-beli vode 1:0.